Mladá kachna

Základní informace o Mladé kachně

Obchodní společnost Vodňanská drůbež, a.s. je jediným zpracovatelem kachního masa v České republice. Pod značkou Vodňanská kachna přináší na Váš stůl unikátní chuťovou záležitost – Mladou kachnu. Vodňanská Mladá kachna je speciálně vyšlechtěným plemenem, které je typické vysokým podílem prsní svaloviny. V současné době je kachna, ať již v celku či v podobě kachních dílů, konzumována celoročně a díky nízkému obsahu tuku dochází k neustálému nárůstu spotřeby. Je též známým faktem, že kachní tuk obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které snižují krevní tlak a riziko srdečních onemocnění.
135-valueFile-duck-2174842-1280.jpg

Vodňanská Mladá kachna

Vodňanská Mladá kachna je plemenem pekingské kachny Cherry Valley. Toto plemeno, pocházející původně z Anglie, bylo dlouhodobým procesem šlechtěno do současné podoby. Výsledkem je speciální linie, která je charakterizována vysokým podílem masa z prsou s nižším podílem tuku. Doba výkrmu kachny Cherry Valley se pohybuje kolem 45 dní a průměrně dosahuje hmotnosti kolem 2 500g živé váhy.
138-valueFile-image3.jpg

Speciální krmná směs

Pro tento typ kachny byla vyvinuta speciální krmná směs, která odpovídá veškerým nutričním požadavkům pro plemeno Cherry Valley. V krmivu nejsou použity živočišné moučky ani energetické koncentráty.

Výrobní proces pod kontrolou

Živé kachny pochází pouze z českých uzavřených chovů z vlastních farem nebo od smluvních partnerů. Celý výrobní proces a distribuce jsou kontrolovány stálým veterinárním dozorem a jsou zárukou vysoké kvality a zdravotní nezávadnosti výrobků dodávaných na trh.

Chov a výkrm

Kachny pochází pouze z veterinárně kontrolovaných českých uzavřených chovů s mnohaletými zkušenostmi s chovem vodní drůbeže. Výkrm je prováděn v moderních halách, na vysoké podestýlce, s plně automatizovaným provozem, zahrnujícím systém krmení, napájení, ventilace a topení pro plné zajištění welfare.

Porážka a zpracování

Zpracování probíhá v moderní provozovně specializované na porážku vodní drůbeže. Provozovna odpovídá všem veterinárním a potravinářským normám EU a je držitelem certifikátů IFS a HACCP.

Výrobek

Pod značkou Vodňanská kachna naleznete široké portfolio výrobků, jako je kachna celá, kachní díly, droby, a to jak v chlazeném, tak zmrazeném stavu. Vyrábíme také další rozmanité speciality, jako je například Originál česká kachní tlačenka nebo pečená masa Souse Vide.

Distribuce

Závoz čerstvých chlazených kachen probíhá pravidelně třikrát v týdnu po celý rok v rámci celé České republiky. Zmrazené kachny jsou na trh dodávány denně, část také směřuje na export v rámci celé EU.

Kvalita masa

Kvalitní maso je výsledkem dodržování welfare zvířat, moderního jatečného opracování, důkladného vychlazení a vícefázové jakostní kontroly. Díky tomu je značka Vodňanská kachna zárukou té nejvyšší kvality výrobků dodávaných na trh.
128-valueFile-image2.png

Proč Mladá kachna?

 • Vyšší podíl masa v prsní partii
 • Speciálně šlechtěná
 • Český původ masa
 • Garance kvality
 • Oceněna  značkou  Klasa

Sortiment

Pod značkou Vodňanská kachna naleznete široké portfolio výrobků, jako je kachna celá, kachní díly, droby v chlazeném, tak zmrazeném stavu. Vyrábíme také kachní  rozmanité speciality, jako je například Originá česká kachní tlačenka a Souse vide kachna celá pečená.

Mladou kachnu lze zakoupit

Ve všech vybraných prodejnách Albert, Billa, Globus, Kaufland, Lidl, Tesco, Makro a maloobchodní sítě.
 • 115-valueFile-albert.png
 • 116-valueFile-billa.png
 • 117-valueFile-globus.png
 • 119-valueFile-kaufland.png
 • 120-valueFile-tesco.png
 • 121-valueFile-makro.png
Objednávkové centrum