Otavský plamínek 2016

V sobotu 7. května se konal IX. ročník naší soutěže kolektivů mladých hasičů "Otavský Plamínek". V letošním roce s námi soutěžilo 39 družstev z 19 dobrovolných sborů celého okresu, což představuje více než čtyři stovky soutěžících dětí.

Již druhým rokem jsme zakotvili s naší soutěží v letním areálu plaveckého stadionu Na Křemelce ve Strakonicích. Akce se po všech stránkách vydařila, měla spád, počasí nám maximálně přálo.

O soutěž je mezi mladými hasiči stále rostoucí zájem, přijely soutěžit i nové kolektivy. Důležité je především to, že došlo k obnově činnosti některých kolektivů, které v minulosti svoji činnost přerušily nebo ukončily. Věříme, že právě tato akce rovněž přispěla k jejich znovuobnovení a je to tak dobře pro všechny, neboť v soutěžící mladé generaci jsou nástupci současných záchranářů profesionálních nebo dobrovolných.

V doprovodném programu jsme premiérově představili divákům i přípravku strakonických mažoretek Otavanek. Zavítali mezi nás i významní hosté.

Děkuji Vám za Vaši podporu projektu OTAVSKÝ PLAMÍNEK a těším se na naši další spolupráci v oblasti preventivně-výchovné činnosti s dětmi a mládeží.